Duben 2015

Osvětim + čarodějnice

30. dubna 2015 v 21:40 | Kikuš:) |  Píšu
Ahoj :)
Jak tak vidím, polevila jsem v psaní článků.. Nevadí.
Včera jsem chtěla tak moc napsat jak bylo v Osvětimi, ale nedokopala jsem se k pc a navíc jsem byla po dlouhé době s Pájou venku :3 O tom napíšu možná později ;)

Tak tedy Osvětim. Autobus pro nás dojel 6:20 a v 6:45 jsme vyjížděli od školy. Cesta byla celkem fajná. Seděla jsem úplně vzadu (protože autobus pro mě dojel jako první a jelikož jsem jediná z devítek, co je ve vesnici sama, tak jsem si zabrala místo vzadu pro 5 :D) a vedle mě si pak sedl Petr, vedle něho byl Šunka, Tomáš a Michal. Před námi seděl můj táta a strýc a vedle pak holka s klukem z áčka. Takže jak už jsem psala, cesta tam byla fajné.. Byli jsme v Darkovičkách, byly tam jakési bunkry za druhé světové a tak nám to ukazovali jak to tam vypadá a tak. Jeli jsme dál a zastavili jsme na benzince, kde bylo i KFC (hnus). No a já newím co se stalo nebo tak, ale najednou mi Petr tak trochu lezl na nervy.. Protože on furt mluvil a mluvil a mluvil a já chtla být chvilku potichu, ale s ním se to nedalo :D No a jak jsme měli přestaváku, šla jsem na záchod a pak s Lenkou zpátky do busu a chvilku si sedla za mnou dozadu a chvilku jsme kecaly a udělaly selfie :'D Pak došli nějací ti kluci a já jsem řekla Petrovi ať si sedne na druhou stranu, protože to žrádlo jídlo strašně smrdělo z KFC -.- Takže si vedle mě sedl Tomáš jenže ten měl taky to KFC, takže jsem si moc nepomohla.. Ale tož zase do mě tak nehučel :D Jen někdy, ale většinou jsme spolu poslouchali písničky (půjčila jsem mu jedno sluchátko vzal mi jedno sluchátko) a zalíbila se mu písnička od Sebastiana Toulavá :3 No a pak mi vzali (se Šunkou) mobil a projížděli písničky. Byla celkem prdel je pozorovat jak ''tančí'' :D Pak jsme dojeli do Osvětimi a chvilku jsme čekali, protože začalo šíleně pršet -.- Takže se mi nikam nechtělo a měla jsem společně se Šunkou a Kájou (dobře, spíš se Šunkou) ''super'' téma :D Když přestalo pršet, tak jsme šli koupit vstupenky. Tak trochu jsme stáli já, Lenka a Šunka bokem. Byl tam jedne kluk a Šunka na mě (docela nahlas) ,,Podívej se na jeho ponožky'' tak jsme se s Lenkou podívali a Lenka ,,Chudák.. Ještě, že neumí česky..'' a on se utočil a jen ,,Díky'' :'D ,,Lenka zjistila, že tady jsou i češi'' řekl Šunka. Jsme se tlemili všichni tři :'DD Pak jsme měli prohlídku. Líbilo se mi to, jen jsem si prostě představovala, že to bude vypadat trochu jináč. A nedovedla jsem si představit, že tam umírali lidé.. Nejvíc mě štvalo, že tam měli křiví schody -.- Pak jsme ještě pokračovali v prohlídce v Březince.. Nakonec jsme jeli domů a já jsem sedděla vedle Tomáše, pak jsme zastavili na benzince a pak se Timáš přesídlil dopředu a já seděla vedle Šunky.. Dojela jsem domů a našla jsem na fb zprávu od Petra, co proti němu mám atd.. Nic bože -.- Žárlil jak prase, protože jsem nebyla s ním, ale s Tomášem a Šunkou.. Ale jinak den byl super :33

Tak ty čarodějnice..
Došli jsme tam a hned jsme šli hledat čarodějnici a pak došla kámoška, takže jsem byla s ní. Po nějaké době jsme se rozhodli, že si objednáme čínské nudle :D Tak jsme si je objednali a dovezli nám je. Pak volala Viki (další kámoška), že u nich doma je dusno nebo co, tak že by došla za námi. Tak zatím co já s Pájou jsme jedli, tak Viki si zapálila. Já si odnesla zbytek nudlí domů, že si je dám na večeři a vzala jsem si klíče a šla ještě s nimi ven. Šli jsme ještě na čerodějnice, hrála tam hudba a tak jsme jenom kecaly a pak si šla Viki ještě zapálit. V děvět jsem došla domů.

Během Osvětimi a čaroddějc padly skvělé hlášky :D Kdybych je sem měla vypisovat asi bych se upsala :D Takže doufám, že se spokojíte s tímhle :) Zítra přidám Nakouknutí a pak už pojedu zase normálně ;)

Zatím ahoj :)

Hodnocení mého blogu :)

28. dubna 2015 v 12:00 | Kikuš:) |  Kraviny
Ahoj :) Jelikož jsem dnes v Polsku a netušila jsem co přidat, tak jsem si nechala jsem si ohodnotit blog a tu je výsledek:) Tak co myslíte? ;)
přezdívka: Kikuš
blog: http://house-silly.blog.cz/
zaměření blogu: admin, knihy, ..
kategorie: uživatelka se přihlásila
datum: 17.04.2015
hodnotila: Makkakonka

a) První dojem - 4,5/5 bodů - blog umí zaujmout, je to především díky designu, první dojem kazí neoddělená stránka a menu (nepřehlednost)
b) Záhlaví - 4,5/5 bodů - je nádherné! ale výtku mám k nejstejné velikosti obrázků..
c) Design - 4,5/5 bodů - to už jsem zde v podstatě napsala, tvůj design je nádherný, ale kazí ho jiná velikost obrázků v záhlaví a neoddělené menu od stránky, které působí potom nepřehledně (splývá se stránkou)
d) Menu - 5/5 bodů - menu je samo o sobě velmi přehledné, velké černé nápisy jsou dobrým vodítkem! také se mi líbí, jak jso jednotlivé položky v menu seřazeny..
e) Aktivnost - 5/5 bodů - velmi dobrá, co dodat :)
f) Články - 5/5 bodů - jsou delší, doplněné o nápisy/obrázky atd., mají smysl, jsem spokojená :)
g) Celkový dojem - 5/5 bodů - velmi dobrý blog!

Celkový počet bodů - 33,5/35 bodů - já nemám co dodat, jsem spokojená :)

A já jsem spokojená taky :) Aspoň vím na čem zapracovat ;) :)

Přeji příjemný zbytek dne ;)

7. den - Nejoblíbenější místo + důvod || 30 day challenge

27. dubna 2015 v 10:00 | Kikuš:) |  Challenge
Opět zdravím s dalším dnem na téma ''Nejoblíbenější místo + důvod''

Teploučko:)

25. dubna 2015 v 20:28 | Kikuš:) |  Píšu
(Newím, jak jsem článek měla pojmenovat.. Fotku jsem fotila ve čtvrtek:) )
Ahoj :) To, že jsem přijata na školu už jsem psala. To, že jsem včera nevydala Nakouknutí, bylo z toho důvodu, že jsem to neměla nachystané a celý den jsem byla venku. Ve dvě jsem dojela domů. Poobědvala jsem a šla jsem ven, protože dojela teta. Měla jsem jet k holičce, ale ještě před tím jsem šla s kámošem ven (už víc jak půl roku mu to slibuju :D) a bylo to fajn :) Šla jsem teda k té kadeřnici. Došla jsem a ona mi řekla, že prej nejsem objednaná a přitom mě babička objednávala. Takže jsem byla nehorázně nasraná. Dojela jsem domů v osm a šla si číst a brzo spát, strašně mě boleli nohy, jak jsem celý den chodila. Dneska jsem uklízela a zase byla venku. Proč ne, když je tak hezky? Bylo to fajné :) Včera se nám narodil nový člen do naší rozrostlé rodiny, tak jsme to jeli zapít. Moc mě to tam nebavilo, protože tam nikdo nebyl, ale tak já jsem ležela a koukala se na nebe a vedle mě ležel táta a povídal si semnou :) Měli jsme spolu blbé kecy a pořád jsme se tlemili :D Před chvilkou jsem dojela, umyla se a sedla k blogu.

Chtěla bych ještě říct, že v úterý jedu do Osvětimi a newím jaký článek mám přidat :D Takže pokud máte nějaký návrh? Napadlo mě něco o tom táboře, ale to si můžete najít na netu, že? Takže pokud máte nějaký nápad, o čem bych mohla napsat článek na úterý, tak ho prosím napište ;)
Dále jsem začala číst další knihu, takže snad ju do konce dubna přečtu, abych ji mohla započítat do přehledů :) A určitě na ni bude recenze :)

Poslední dobou nemám na nic čas a to jsem si myslela, že to ve škole bude už v pohodě, ale asi jsem se pletla.. A připadá mi, že čas se strašně vleše, ale zároveň moc utíká.. Newím čím to je.

Ještě mrknu na vaše blogy a půjdu zase číst :)

Výsledky z přijímaček!

23. dubna 2015 v 17:06 | Kikuš:) |  Píšu
Ahoj :)
Tak konečně čtvrtek máme za sebou a zbývá pátek. Jak jste prožívali týden? U mě to celkem šlo, jen se mi nechtělo vůbec učit. V pondělí třeba byl úplně nudný den. Nic se mi nechtělo dělat a navíc jsem mutovala (dobře, mutuju ještě do teď). V úterý nás čekal test ze zeměpisu a docela dost nás chybělo. Mě to jako nevadilo, protože byla sranda i bez nic, ale i tak :D Nejhorší při testu bylo, že v první řadě jsem seděla já s Áďou a vedle nás Šimon u zdi a druhá řada byla prázdná až na dva kluky u okna. Nedalo se opisovat :D Takže pokud budu mít špatně něco já, tak ti dva taky :D Zbytek dne jsem proležela na lavici, prtože jsem se vůbec nevyspala. Odpoledne jsme byli u tety a pomáhala jsem hlídat, protože taťka s dědou pomáhali řezat dřevo. Pak jsem se ''učila'' na matiku a přírodopis. Dneska byl den celkem vážně nudný, nic mě nabavilo a chtělo se mi spát. Pořád jsem do někoho rýpala, zvlášť do Kláry, když jsme jeli ze školy :D Doma jsem se dokopala (newím jak se mi to podařilo) k tomu, abych si uklidila skřň s oblečením. Měla jsem tam nepořádek.. :D

6. den - Vesnice, ve které žiju || 30 day challenge

22. dubna 2015 v 10:00 | Kikuš:) |  Challenge
Ahoj :) Jsem tu s dalším dnem na téma ''Vesnice, ve které žiju''
Článeček bude asi kratší.

S hlavou v (oblacích) pejru || Recenze

21. dubna 2015 v 11:25 | Kikuš:) |  Recenze
Název knihy: S hlavou v oblacích pejru
Autor: Katěřina Petrusová
Počet stran: 120
Hodnocení knihy: 5/5 :)
Hodnocení obalu: 5/5 :)


Design Summer || Ke stažení

20. dubna 2015 v 11:43 | Kikuš:) |  Grafika
Zdravím přátelé :) Přináším vám sem první článek do rubriky Grafika a rovnou s designem ke stažení :)
Motiv: léto | Barvy: modrá | Stáhnutí

Citát týdne #6

19. dubna 2015 v 10:58 | Kikuš:) |  Citát týdne
Ahoj :) Další týden (pro mě stresující :D) za námi :P A tím pádem i nový cítát týdne a nové hlasování :) Pojďme se společně podívat, který citát vyhrál :)


Opět aktuálně :D

18. dubna 2015 v 19:22 | Kikuš:) |  Píšu
Ahoj :) Tak trošku vám shrnu můj týden :)


Pondělí - Abych pravdu řekla, byl to ten nenudnější den v týdnu -.- Nic se nědělo, takže není o čem psát..

Úterý - To už bylo celkem dobrý, aspoň nějaká ta stranda :) V pondělí je to s námi vážně hrůza, v naší třídě to vypadá jak v márnici. Učitelé na nás byli hodní, protože jsme psali ve středu přijímačky.


Vášeň

18. dubna 2015 v 19:21 | Kikuš:)


Autor: L. J. Smith

Série: Temné vize

Počet stran: 254

Nakladatelství: Fragment

Vazba knihy: brožovaná


Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?

Posedlost

18. dubna 2015 v 19:21 | Kikuš:)


Autor: L. J. Smith

Série: Temné vize

Počet stran: 245

Nakladatelství: Fragment

Vazba knihy: brožovaná


Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů a vztahů. Od osudné noci, kdy všichni utekli ze Zetesova institutu, se Gabriel změnil. Přestože Kaitlyn jeho podivínské chování děsí, zároveň ji to k němu přitahuje a chce zjistit, co za tím vězí. Současně se začínají dít zvláštní věci, které naznačují, že je jim v patách někdo, kdo má stejné schopnosti jako oni sami…

Podaří se jim najít bílý dům? Nebo už je pro ně příliš pozdě?

Odhalení

18. dubna 2015 v 19:20 | Kikuš:)


Autor: L. J. Smith

Série: Temné vize

Počet stran: 264

Nakladatelství: Fragment

Vazba knihy: brožovaná


Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.

5. den - Moji nejbližší přátelé || 30 day challenge

17. dubna 2015 v 11:25 | Kikuš:) |  Challenge
Zdravím přátelé. Máme tu další den a to na téma ''Moji nejbližší přátelé'' Sice netuším o čem budu psát, ale tak budiž :D

Tohle bude jen takové krátké okecáníčko.

Pája - je to super kámoška, jak už jsem psala tady, tak je starší, ale v pohodě si rozumíme :) Většinu času trávíme spolu. Dokáže mě rozesmát pouhým slovem nebo stačí i pohled a tlemím se jak blbka :D Máme takový zvyk? říkejme tomu zvyk, že každou sobotu chodíme obejít naši vesnici. :) S ní mám asi nejvíc trapasů :DD LoL xD

Kámoš - říkejme mu třeba Petr :D Dobře, jmenuje se tak.. Dokáže rozesmát a vždy pozná co mi je. Je to strašný otrava :D Má oblbé kecy a pořád semnou prohrává :D Vždycky když něoc řekne, mám na to ''chytrou'' odpověď a mám bod :D

Klára Klaris - jak jsem psala tady, tak je o pár let mladší. Nevadí bavíme se spolu v pohodě, ale někdy mi přijde, že mi neříká pravdu a vymýšlí si. Někdy mi to vadí, ale tak co nadělám, že? Ale s ní si povídám většinou o klukách (protože prý ona neví co s nimi dělat), s Pájou si z nich děláme většinou prdel :DD No a nesnáší když jí někdo říká Kláro..

Lenka - moje spolužačka, s kterou jsem byla od páté třídy nej kámoška, byla jsem tehdy jediná, která se s ní bavila, protože ostatní si mysleli, že je to strašná p**a (zas tak sprostá nebudu). Postupem času se, ale ostatní holky s ní začaly bavit (díky mně) a na mě tak trošku začala prdět. Pak se to zase trochu zlepšilo a je to teď oukey :)

Adéla - další z mých spolužaček, došla k nám v šesté třídě. Poslední dva roky spolu sedíme v lavici a je to psina :) Buď má blbé kecy ona, nebo m totálně hrabe a dělá, že mě nezná :D Nedivím se jí.. :D Když něco potřebuje, tak jí v pohodě poradím, ale když si chce půjčit fixky, tak řekne: ,,Můžu si půjčit fixku?'' a vezme si pouzdro :D Vůbec mi to nevadí :D Kdyby to udělal někdo jiný, asi bych ho zabila! Nesnáším když mi kluci berou věci, vraždila bych!


Takhle bych mohla pokračovat, dál a dál a dál a dál a dál.. a dál :D Z toho by byl hotový seznam, ale asi tihle jsou mi nejbližší a cítím se s nimi dobře :) Ale jsou i vyjímky.


Po přijímačkách

16. dubna 2015 v 16:50 | Kikuš:) |  Píšu
Zdravím, mám konečně po přijímačkách a teď budu ve stresu zkrz výsledky :D Ale to bude lepší něž přijímačky :D
Popravdě, ani newím proč jsem to chtěla napsat :D Jaké jste měli pocity Vy, kteří jste dělali taky přijímačky? Já jsem se ráno probudila a trochu jsem byla nervózní, ale pak to bylo v poho. Na přijímačkách jsem si řekla, že je to něco jako čtvrtletka, ale za čtyři roky.. Takže čtyřletka :D Matika byla lehčí než čeština :D Když skončily zkoušky, šli jsme na pizzu, pořádně mi vyhládlo :D Asi o půl jedné jsme byli doma :)

Dneska byl celkem fajné a i zajimavý den :D Hned co jsme se viděli, museli jsme probrat přijímačky :D Ve volbě povolání jsme jen tupě opisovali z tabule. V matice jsem psala čtvrtletku. V občance jsme řešili třídní věci, jako je třeba náš film na konec roku nebo výlet atk. V němčině jsme ju ukecali, abychom si povídali. V češtině jsme se dívali na film, co natočil náš spolužák. V angličtině to bylo taky v pohodě. Po anglině jsem měla zajimavé téma se spolužákem :D Říkal, že jsem malá a on vysoký.. opravdu to tak je :D Ale nejdřív jsme kecali o mé výšce a pak řekl, že moje děti budou asi malé, odpověděla jsem mu, že pokud budou po mě tak jo, ale když budu mít vysokého muže, tak by se mohlo stát, že budou po něm. Hned na to řekl, že jeho spermie by moje vaječníky přepraly a byly by vělké děti :DD A tohle jsme řešili celou cestu do šatny :D Dojela jsem domů ve dvě a pojedla, teď peru, věším, píši tenhle článek a půjdu se učit do dějáku. Zítra máme divadlo, tak jsem zvědvá.

Zatím pá :)

Kikorožec

15. dubna 2015 v 8:00 | Kikuš:) |  Píšu
Zdravím přátelé! Možná se ptáte co jsem to zase vymyslela za článek.. Nu a jelikož dneska mám přijímačky, rozhodla jsem se, že Vám napíšu, co je to Kikorožec a jak to vzniklo :D Bude to taková krátká životní historka :D

Před přijímačkami

14. dubna 2015 v 16:38 | Kikuš:) |  Píšu
Ahoj. Tak je to tady. Zítra mě čekají přijímačky na střední školu. Abych pravdu řekla, mám z toho bobky a to fkt velké! Na zítra mám přednastavený takový spešl? asi spešl článek o mé maličkosti :D Dobře to zní divně. Prostě jen taková zajímavost o mně. Tak teď bych mohla přejít k mému dnešnímu dni, aby článek nebl chudý.

Cestovatelský Tag

13. dubna 2015 v 9:30 | Kikuš:) |  Tagy/Výzvy
Ahoj :) Dneska jsem si pro vás přichystala Tag, bohužel netuším u koho jsem ho viděla..

Vyjmenuj všechny země, ve kterých jsi byla?
Moc jich není.. Chorvatsko a Rakousko :) a samozfřejmě i Česko :D
Chorvatsko - dovolená s rodiči když jsem byla ještě malý (tedy.. menší) skřet :D
Rakousko - Na Vánoční trhy se třídou :)


Která země/místo se ti nejvíce líbilo?
Moře je moře :D Ale trhy byly taky super :)


Kam by ses jednou chtěla podívat?
Do Paříže, Londýna, New Yorku, Sydney :))


Vyjmenuj tři věci, které s sebou vždycky bereš na cesty.
Knihu, peníze, foťák :3


Jaké bylo nejlepší jídlo co jsi kdy v cizině jedla?
Tož to si bohužel nepamatuju..


Jaká byla tvoje nejmilejší cesta?
Mám radši když se držím při zemi, takže do Chorvatska i Rakouska :)


Máš nějakou negativní vzpomínku na některou cestu?
Myslím, že ne


Kam se chystáš tento rok?
Domů na zahradu :P Možná tak k tetě na zahradu :D
Náš ročník na konci devítky má jet ještě do Londýna, ale já jsem jet nechtěla.. Moc to stálo-to zaprvé.. a za druhé si šetřím na foťák :)) A do Polska do Osvětimi :P

Zase do školy >.<

12. dubna 2015 v 19:15 | Kikuš:) |  Píšu

Ahoj :) Po dlouhé době zase píšu :) Co jste dělali o víkendu? Konečně je hezky, tak jsem byla v pátek venku, pak jela pro sešity a opisovala. V sobotu jsem byla s Pájou zase venku no a měli jsme zajímavé téma :D Opět jsme obešly celou vesnici a bylo to fajn :) Takový pokec a procházka. Přemýšlely jsme, že bychom šli i do sousedních vesnic. Ale uvídíme :D

Fuu.. Chtěla jsem toho tolik napsat, ale teď si nic z toho nevybavuju..
Tož co napsat? Za 3 dny mě čekají přijímačky a určitě napíšu den před tím a den po nich, jak jsem se měla a jaké jsem měla pocity :) V úterý mám plány, takže článek nebude chudý, ve čtvrtek, ale nevím jak to bude no :D možná bude chudší článek.

Chtěla bych se omluvit affíkům, že tak často neobíhám, ale prostě mě čekají ty přijímačky a mám prostě strach? stres? Newím, možná oboje. Takže opravdu se omlouvám, že moc nekomentuju a tak, snažím se.

Ještě jsem chtěla říct, že mi začal blbnout blog :/ Vůbec netuším, co se děje a štve mě to -.- Takže to asi na mé aktivitě v obíhání nepřidá..

Mám taký pocit, že si asi nevzpomenu co jsem chtěla.. Tak zatím ahoj

Citát týdne #5

12. dubna 2015 v 9:51 | Kikuš:) |  Citát týdne
Zdravím, další týden je za námi a čeká nás další hlasování o citát týdne:)
Tentokrát vyhrál citát "Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi."

4. den - Sourozenci a něco o nich || 30 day challenge

11. dubna 2015 v 14:30 | Kikuš:) |  Challenge
Zdravím :) Opět je tu další den a s ním téma ''Sourozenci a něco o nich'' Tak se držte, protože je budu nejspíš kritizovat :D A to myslím vážně!

Nakouknutí #3

10. dubna 2015 v 12:35 | Kikuš:) |  Nakouknutí
Ahoj :) Tak Vám sem zase dávam po dlouhé době Nakouknutí :) A tentokrát na knihu Selekce :D

Zůstaň se mnou

9. dubna 2015 v 12:48 | Kikuš:)

Autor: J. Lynn

Série: Wait For You

Počet stran: 448

Nakladatelství: Baronet

Vazba knihy: pevná s přebalem


Calla v jejich 21 letech nemá moc zážitků. Je nepolíbená, nikdy neviděla oceán, nikdy nebyla v zábavním parku. Jak vyrůstala, byla svědkem události, které neměla vidět.
Mona (matka Cally) zmizí. Jde ji hledat do baru, kde potkává atraktivního Jacksona, který ji pomůže nejen s hledáním její matky.


Osudové rozhodnutí

9. dubna 2015 v 12:47 | Kikuš:)


Autor: Lisa McMann

Série: Lovkyně snů

Počet stran: 224

Nakladatelství: Fragment

Vazba knihy: brožovaná


Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život. Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno. Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život.

Vstříc temnotě

9. dubna 2015 v 12:47 | Kikuš:)


Autor: Lisa McMann

Série: Lovkyně snů

Počet stran: 256

Nakladatelství: Fragment

Vazba knihy: brožovaná


Některé noční můry nekončí. Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých. Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny. Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o mých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná.

Procitnutí

9. dubna 2015 v 12:46 | Kikuš:)


Autor: Lisa McMann

Série: Lovkyně snů

Počet stran: 232

Nakladatelství: Fragment

Vazba knihy: brožovaná


Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...

3. den - Lidi, bez kterých bych nemohla žít || 30 day challenge

8. dubna 2015 v 9:44 | Kikuš:) |  Challenge
Ahoj! Tak máme tu další den s tématem ,,Lidi, bez kterých bych nemohla žít''. Na tohle téma jsem se docela těšila :)


Volno a Velikonoce :)

7. dubna 2015 v 10:12 | Kikuš:) |  Píšu
čtenři :P Jak jste si užívali volno a Velikonoce?
Hned se dostanu k tomu, jak jsem to prožívala já :3


Plány #3

6. dubna 2015 v 8:00 | Kikuš:) |  Plány
Ahoj, tak přidávám sem moje plány, které bych chtěla udělat nebo si koupit za duben :)

  • Přečíst aspoň 3 knihy za měsíc
  • Připravovat se na přijímačky
  • Udělat přijímačky na střední :)
  • Přidat na blog min. 50 článků (když budu zveřejňovat knížní série, tak to dám :D)
  • Splnit něco z mého Wishlistu! :D
  • Přidat grafiku a zajímavé články :D
  • Jet se třídou do Osvětimi :P
  • A z toho plyne, že si musím půjčit od sestřenky foťák :D
  • Zlepšit známky ve škole (hlavně z dějáku, chemie a angliny)
  • -možná sem časem něco ještě přidám-

Wishlist #1

6. dubna 2015 v 7:59 | Kikuš:) |  Wishlist
Ahoj :) Připravila jsem si pro vás můj Wishlist. Tyhle věci bych chtěla udělat nebo si koupit v tomhle měsíci :)

DO ŠKOLY
○ Tenhle nebo podobný elegantní baťůžek bych chtěla mít :3 Kámoška mi dala typ, že takový můžu koupit v Kiku/Kice (nebo jak se to skloňuje :D) v cenovém rozmezí 150-200 kč, což si myslím, že je super :3 Jen aby vydržel :D

Přijímačky - Určitě bych tenhle měsíc chtěla udělat přijímačky a dostat se na školu :3 Držte palečky :)

KNIHY
○ Potřebovala bych dokoupit série a začala bych asi tímhle :D Svůdné zúčttování - úpotřebuju vědět jak to dopadne! :D Elita - chci vědět jak bude probíhat soutěž! :D Padesát odstínů svobody - ehm.. druhý díl jsem zatím nečetla, tak jen abych to měl komplet :D

JEN TAK PRO SEBE
○ Už dlouho chci balzám eos :) Tak snad mi to konečně vyjde :D Je mi jedno jaký, hlavně že nějaký :DD


Tohle mi zatím stačí na duben :DD I tak je toho na mě moc :DD

Citát týdne #4

5. dubna 2015 v 8:00 | Kikuš:) |  Citát týdne
Ahoj :) Další týden za námi a před námi další týden hlasování o citát týdne!
A teď, pojďmě se podívat jaký citát vyhrál :)


Knihy za měsíc březen :)

4. dubna 2015 v 9:35 | Kikuš:) |  Přehledy
Ahoj :) Dneska vám přináším článek, jak jsem na tom byla v březnu :) Abych pravdu řekla, tak nic moc :/ Je to bídnější než leden a únor a to jen proto, že mě zaměstnává škola, na kterou dost často kašlu..

Celkem přečteno: 2 knihy
Přečteno stran: 736
Přírůstky v knihovničce: 6

Selekce || Recenze

3. dubna 2015 v 10:33 | Kikuš:) |  Recenze

Autor: Kierra Cassová
Série: Selekce
Díl: 1/3
Hodnocení knihy: 5/5
Hodnocení obalu: 4,5/5


Hlavní hrdinkou je America Singerová.
Když jednoho dne přijde dopis, všichni jsou nadčení až na Americu. America se nechce poslat přihlášku do Selekce, kde by se měla předvádět před princem Maxonem. Miluje někoho jiného, ale bohužel je z nižší kasty než je ona, tudíž je to pro ně těžké. Jednou v noci se sejde s Aspenem (její láskou). Aspen jí přemlouvá, aby aspoň kvůli němu zkusila poslat přihlášku. Na druhý den ji tedy vyplní a s matkou ji odnesou na úřad. Ještě tentýž večer byly v televizi zprávy královské rodiny okolo Selekce. Zjistilo se, že do selekce se přihlásilo milion dívek ve věku 16-20. Celá rodina sledovala zprávy. Po týdnu se setkala s Apenem a přinesla mu jídlo. Pohádali se a on s ní skončil.. O pár dní později byli zprávy a vylosovaných 35 dívek, které budou v Selekci. America je jednou z nich. Následující dny k nim domů chodili funkcionáři, aby Americu přichystali do soutěže, a by jí řekli pravidla.

Velikonoční Tag

3. dubna 2015 v 10:00 | Kikuš:) |  Tagy/Výzvy
Ahoj, jelikož se blíží ty Velikonoce otrava, tak jsem se rozhodla, že udělám tenhle Tag :)Těšíš se na Velikonoční pondělí nebo se ho děsíš?
Vůbec se netěším, ale ani se ho neděsím

Jak vypadá tvoje Velikonoční pondělí?
Snažím se spát co nejdéle, ale není to možné.. protože furt někdo klepe na dveře -.-
No a jelikož se půjde další den do školy, tak se budu asi učit no..

Necháváš se vymrskat dobrovolně?
Máma mě musí vždycky donutit.. prej mám dojít aspoň k těm dveřím

Co dáváš koledníkům?
Obarvené vajíčka a stužky - jen těm mladším nebo v mém věku. Starší dostávají slivovici..

Upekla jsi někdy velikonočního beránka?
Na tohle nejsme, ale jednou jsem ho pekla s tetou :)

Umíš plést pomlázku?
To by dopadlo :D

Už tě někdy vykoupali ve vodě, abys neuschla?
Nikdy a doufám, že se tak ani nestane :D

Chodíš po dvanácté s pomlázkou na kluky?
Bych je ohrála :DD

Jaký máš celkový názor na Velikonoce?
Nemám ráda ty tradice.. někdy mi to přijde až přehnané

Králíčci nebo kuřata?
Jsem pro obojí :))

Chodila jsi někdy na pomlázku?
Ne

Pečeš nějaké Velikonoční dobrůtky?
Ne

Zdobíš si Velikonočně dům?
Já ne, ale máma jo

2. den - 5 způsobů, jak získat moje srdce || 30 day challenge

2. dubna 2015 v 11:26 | Kikuš:) |  Challenge
Zdravím přátelé ;) Máme tu téma ''5 způsobů, jak získat moje srdce'' a dneska si o tom počtete :D Pokusím se to nějak rozepsat, ale uvidíme :) Můžeme jít na to ;P


Apríl, Velikonoce a prázdniny

1. dubna 2015 v 16:27 | Kikuš:) |  Píšu
Zdravím přátelé :) Jak jste si užili dnešní den? Já fajnově :) V přírodopisu jsme dostávali známky, měla jsem za jedna :) Aspoň z něčeho (teda když nepočítám matiku) :D V chemii jsme se tam dívali na Peklo na talíří. Zábava :D V matice jsme opakovali na čtvrtletku, kterou budeme psát hned po Velikonocích.. Následně byla anglina, kde jsme dostávali známky za čtvrtletku a mluvený projev.. Obě dvě známky za 3 (holt nejsem expert na anglinu). Seděla jsem s kámošem, páč nechtěl sedět sám. Měla jsem peklo! :D Pořád se na mě čuměl a čuměl mi do sešitu! Já myslela, že ho kopnu :D A měli jsme fkt zajímavé téma k pokecu, (o kterém třeba napíšu jindy :D) pořád jsme se smáli :D Poté byla čeština a měli jsme novou učitelku na záskok, protože ta naše oficiální je už tři týdny doma a nejspíš ještě bude celý duben.. Měli jsme odpoledku, ale byla jsem na přípravách.. Lepší než někde mrznout :D Pak mě čekal dvě hodiny tělocvik. Chtěla jsem čekat pak na kámošku, ale vykvákla jsem se na to a jela domů, protože to počasí je fkt.. jak to jen říct.. no Aprílové! Jednu chvíli padají kroupy, poté sněží, pak prší, svítí sluníčko, sněží, je zataženo atd. No hrůza!

Konečně nám začaly Velikonoční prázdniny :) Newím to jistě, ale možná pojedu k tetě :) Mám pro vás přichystané články, ale uvidíme :) Budu je nejspíš přidávat aktuálně :) Teda možná :D O prázdninch mám v plánu přečíst zase nějakou knihu :D A taky chci v neděli přidat Velikonoční Tag, který jsem našla už newím kde :D Jak se těšíte na Velikonoce? Máte je rádi? Já ne -.- :D

Pro dnešek vše :) Zatím pá ;)